17 Anđela Marković
    18 Živana Stupar
    20 Marija Rajić
Spartak - Crvena zvezda 3 : 0 (0:0)

Zvezdi pripala igra, Spartaku pobeda. Ulazak Alice Kusi prelomio utakmicu. Tri gola, dve prečke i puno propuštenih prilika. Istakle se Kristina Nađ u odbrani, Molly Fiedler na sredini terena i Кerri Zerfoss u napadu. Tijana Filipović najbolja i neuhvatljiva...

Zvezdi pripala igra, Spartaku pobeda

Sa prvim sudijskim zviždukom udario je jak pljusak koji ništa dobro nije obećavao. Ipak, uprkos kiši, viđena je zanimljiva utakmica sa mnogo obrta, dosta šansi i tri lepa gola.

S

partak je, čini se, taktički loše započeo utakmicu. Duge lopte ka usamljenoj Кerri Zerfoss po pravilu su završavale u nogama Zvezdinih igračica. Nakon toga kao po pravilu sledi opasan napad na gol Milice Kostić, pa kontranapad ka golu Jovana Petrović. I tako naizmenično.
Prvu izglednu priliku imala je Milica Šarić u 16. minuti, ali je lopta prošla pored same stative. U 20. minuti Aleksandra Savanović neočekivano šutira sa oko 30 metara, ali srećom po Spartak, lopta prolazi neposredno pored stative.
U 23. minuti Sara Savanović pogađa prečku. Samo 7 minuta kasnije Biljana Ilić se revanšira takođe pogotkom u prečku. Prvo poluvreme je i pored znatnog broja šansi završeno bez golova.

U drugom poluvremenu nema značajnijih promena osim što se igračice Crvene zvezde sve češće i sve duže zadržavaju na polovini terena koji pripada Spartaku.
Gošće su brže, okretnije i znatno preduzimljivije, žele da poravnaju negativan skor iz prvog susreta. Nasuprot njima domaće igračice kao da čuvaju rezultat, prave mnogo grešaka u pasovima, inertne su, a igra im je bezidejna.
U 70. minuti Boris Arsić u igru uvodi Alice Kusi. Ova promena je prelomila utakmicu. Prodor Zvezdinih igračica po desnom boku je osujećen, a dve asistencije Alice Kusi su krunisane golovima.
U 73. minuti Tijana Filipović je uspela da zatrese mrežu iza leđa odlične Jovane Petrović, ali je taj pogodak poništen zbog navodnog ofsajda. Neuhvatljiva Tijana Filipović samo 6 minuta kasnije, u 79. minuti, postiže regularan pogodak. Dva minuta kasnije Кerri Zerfoss povisuje na 2:0. Čudnom nebeskom simbolikom kroz tamne oblake zasijalo je sunce, a ubrzo se na nebu pojavila duga. U 88. minuti Tijana Filipović postiže gol za konačnih 3:0 u korist Spartaka.

Ukupnim skorom od 5:0 ŽFK Spartak se plasirao u finale nacionalnog Kupa Srbije za žene. Drugi finalista je Mašinac Trejs koji je deklasirao zemunsku Slogu ukupnim skorom od 8:0.

Finale Kupa se igra u Čačku, u četvrtak 3. juna od 20:00 časova. Direktan TV prenos je obezbeđen na Arena Sportu.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 30.05.2021. od 17:00 h. SUDIJA: Mima Stanković. ASISTENTI: Jelena Cojkić i Marija Đorđević. DELEGAT: Dejan Ivanović. VREME: Kiša, sunce.