16 Mila Кozlica 90'
    17 Nađa Uvalin 50'
Spartak d.o.o. - Loznica 1 : 0 (1:0)
Foto ŽFK Spartak / Arhiva

U prvom međusobnom susretu odigranom jesenas u Loznici, "golubice" su slavile sa ubedljivih 0:6. Očekivalo se da će ih na domaćem terenu čekati lak posao. Ali nije bilo tako.

Čvrsta odbrana gošći sprečavala je pokušaje "golubica" da se suviše približe njihovom golu. Tek u 38. minuti Vanja Petrović, najbolji strelac u subotičkoj ekipi, uspela je da prevari odbranu i postigne jedini gol na utakmici. Ovim golom Vanja Petrović je preuzela ulogu "prve pratilje" na listi najboljih strelaca Prve lige.

Pokušao je stručni štab Spartaka d.o.o. da uvođenjem Monje Jošić i Nađe Uvalin u 50. minuti pojača ofanzivu i postigne gol više, ali se to nije dogodilo.

Nakon 15 odigranih kola Spartak je sa 29 bodova na 3. mestu i ima 3 boda prednosti ispred ekipe Napredak Junior iz Kruševca. Drugoplasirana Mačva beži "golubicama" čak 8 bodova. Uzvratni duel Mačve i Spartaka d.o.o. će se odigrati za dve nedelje u Šapcu. U prvom susretu u Subotici rezultat je bio 3:3.

U narednom 16. kolu Spartak d.o.o. gostuje u Beogradu ekipi SUŽF Heroj Polet. Iako Beograđanke zauzimaju pretposlednju poziciju na tabeli, ne treba očekivati lak posao.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 28.03.2021. od 16:00 časova. SUDIJA: Tamara Lazarevski. ASISTENTI: Jelena Trninić i Mirela Malešević. DELEGAT: Radivoj Muškinja. VREME: Oblačno bez padavina.