• 11 Anđela Milićević 63'
    17 Vanja Glišić 56'
    20 Ivana Pantić 83'
Heroj-Polet - Spartak d.o.o. 2 : 4 (0:2)

Teški vremenski uslovi, težak teren i borbene rivalke nisu bile nepremostiva prepreka za Subotičanke. Opravdale su ulogu favorita i vezale petu uzastopnu pobedu u prolećnom nastavku takmičenja.

Golubice opravdale ulogu favorita

U

prvih dvadesetak minuta snage na terenu su bile izjednačene. Borbene rivalke praktično nisu imale šta da izgube, pa je Spartak bio prinuđen da svoju igru prilagodi situaciji. Prvi gol je postigla Monja Jošić u 23. minuti. Spartak tada preuzima terensku inicijativu, a jedno dobro dodavanje rezultiralo je evrogolom koji je postigla Staša Đokić sa skoro 30 metara. Mogao je Spartak postići i treći gol da je iskorišten udarac sa bele tačke.

U drugom delu meča Heroj-Polet koristi šansu koja se ukazala Milici Filipović i smanjuje rezultat na 1:2. U nastavku igre Spartak postiže dva gola. Prvo Vanja Petrović u 82. minuti, a potom i Monja Jošić, dva minuta kasnije, za rezultat 1:4. Neposredno pred završetak utakmice Nevena Radovanović smanjuje na konačnih 2:4.

U narednom 17. kolu "golubice" će na svom terenu ugostiti fudbalerke novosadske Moskve.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Beograd, stadion "Heroj". DATUM: 04.04.2021. od 15:00 h. SUDIJA: Marija Jovanović. ASISTENTI: Maja Milošević i Jasmina Mickoska. DELEGAT: Novica Živković. VREME: hladno i oblačno.

• 0:1 Monja Jošić, 23. min.
  • 0:2 Staša Đokić, 37. min.
  • 1:2 Milica Filipović, 63. min.
  • 1:3 Vanja Petrović, 82. min.
  • 1:4 Monja Jošić, 84. min.
  • 2:4 Nevena Radovanović, 90. min