16 Mila Кozlica 82'
    19 Barbara Berček

MONJA JOŠIĆ

Spartak d.o.o. - Moskva (Budisava) 3 : 2 (2:2)

Rezultatski obrt. Šesta pobeda u nizu. Evrogol Anđele Marković. Vanja Petrović uvek tamo gde je najpotrebnija. Golubice pokazale jak karakter. Dunja Krčmar branila neodbranjivo. Stativa spasila "golubice". Špic Nađe Uvalin doneo pobedu. Izvanredna igra obe ekipe...

Evrogol Anđele Marković

Gostujuća ekipa je zahvaljujući golovima iskusne Adrijane Điđe Delić za kratko vreme stigla do zavidne prednosti od 0:2, ali se "golubice" nisu predavale. Vodila se žestoka borba za svaku loptu, za svaki pedalj terena. U 25. minuti Anđela Marković smanjuje rezultat na 1:2. Šutirala je snažno i precizno, pod prečku, sa oko 25-30 metara od gola, tako da čak i 190 cm visoka Dunja Krčmar nije uspela da sačuva svoju mrežu. Ovim pogotkom domaće igračice kao da su se "vratile u život". U 39. minuti Staša Đokić asistira, a Vanja Petrović je bila na pravom mestu da poravna rezultat.

U drugom poluvremenu napadi obe ekipe se naizmenično ređaju. U Spartakovoj odbrani se posebno ističu beskompromisne Georgina Pataki i Sara Radosavljević, na sredini terena vredna radilica Monja Jošić i lucidna Staša Đokić, a u napadu uporna Nađa Uvalin. Imala je Nađa nekoliko stopostotnih prilika, ali ih nije realizovala. Malo zbog neiskustva, a više zbog izvanredne Dunje Krčmar. Ipak, posrećilo joj se u 66. minuti kada je postavila konačan rezultat od 3:2. Imala je i Moskva svoje šanse od kojih i pogodak u stativu, par minuta pre završetka utakmice.

Igračice obe ekipe zaslužuju čestitke za fer igru i borbenost.

Sledeću utakmicu "golubice" će igrati u Šapcu protiv Mačve. U jesenjem delu Spartak d.o.o. i Mačva su podelili bodove.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Subotica, Gradski stadion, pomoćni teren sa veštačkom travom.. DATUM: 11.04.2021. od 17:00 h. SUDIJA: Jasmina Mickoska. ASISTENTI: Marija Đorđević i Izabela Кovač. DELEGAT: Radivoj Muškinja. VREME: Oblačno bez padavina