33 Milica Jović 82'
Mačva - Spartak d.o.o. 0 : 2 (0:1)

U direktnom sudaru sa glavnim konkurentom, šabačkom Mačvom, u borbi za vicešampionsku poziciju, "golubice" su ubeležile i sedmu uzastopnu pobedu.

Evrogol Georgine Pataki

Pukom koincidencijom, upravo u susretima sa Mačvom, "golubice" su prvo izgubile, a potom i vratile u svoj posed drugo mesto na tabeli. Mačva je na trećem mestu sa istim brojem bodova kao i Spartak d.o.o. ali sa znatno lošijom gol razlikom (35:14).

U tvrdoj derbi utakmici fudbalerke Spartaka d.o.o. su pokazale jak karakter, nisu podlegle značaju utakmice i snazi protivnika, pa su potpuno zasluženo uzele sva tri boda.
Imale su na momente oscilacije u igri, ali su pokazale smirenost u najodsutnijim momentima i dozu neophodnog iskustva za ovakve utakmice.
Iako se rezultat od 0:2 može smatrati ubedljivim na terenu je odnos snaga manje-više bio izjednačen, a presudio je veći posed lopte i veći broj šuteva na gol. Elena Cvetković je postigla lep gol sa distance u prvom poluvremenu, a konačan rezultat je evrogolom postigla Georgina Pataki u 67. minuti.

U narednom 19. kolu Spartak d.o.o. će ponovo gostovati, ovoga puta u Nišu protiv Radničkog 2012. U prvom susretu u Subotici "golubice" su slavile sa ubedljivih 8:0.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Šabac, stadion Кarađorđe Mišar. DATUM: 17.04.2021. od 16:30 h. SUDIJA: Milica Milovanović. ASISTENTI: Aleksandra Tomić i Andrea Milošević. DELEGAT: Mirjana Radovanović. POSMATRAČ: Milica Кikanović.