15 Marija Jevtović
    16 Tamara Gogić 90'
  • Ćurčić Goran
ŽFK Radnički 1923 - ŽFK Spartak 0 : 1 (0:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Кragujevac, stadion Čika Dača. DATUM: 14.10.2019. od 13:00 h. SUDIJA: Milica Joksić. ASISTENTI: Sanja Кoturović i Nevena Кorićanac. DELEGAT: Dejan Ivanović (Кruševac). VREME: Sunčano, toplo, 28°C.

Minimalcem do nove pobede

Z

a pravilnu ocenu današnje utakmice ceo događaj se mora sagledati sa tri različite strane. Iz ugla domaće ekipe, kapa dole, igračice zaslužuju čestitke za prikazanu disciplinu i požrtvovanje. Iz ugla gostujuće ekipe postoji više objektivnih razloga i subjektivnih opravdanja za mršav rezultat. Sa aspekta neutralnog posmatrača, da je ulaznica naplaćivana, žalio bih i jedan uloženi dinar za kupovinu karte. Viđena je žalosna slika antipropagande fudbala kojoj je u velikoj meri kumovala naivna arbitarska trojka nedorasla poverenom zadatku.

Spartak je već u 7. minuti preko kapitenke Violete Slović postigao pogodak, nakon kornera koji je izvela Haley Lukas. I to je bilo sve što je viđeno, a vredno pomena.

U 53. minuti Stefani Bitević se nakon greške Spartakove odbrane ukazala idealna prilika da u situaciji 1 na 1 napravi podvig, ali šutirala je van okvira gola. U 57. minuti Tijana Filipović je presekla jedan pas Radničkog, ali je golmanka Milena Obradović sačuvala svoju mrežu.

• Violeta Slović, 7. minut
NAJISTAKNUTIJA IGRAČICA:
  • Violeta Slović

Zbog rezervisanog UEFA termina sledi dvonedeljna pauza. Narednu utakmicu Spartak će gostovati u Požarevcu 27. oktobra.