• Slavka Pašti

Orsolya Vajda sa kapitenskom trakom

ŽFK Požarevac - ŽFK Spartak 0 : 9 (0:5)

Tijana Filipović "Sremski Mesi"

Utakmica bez takmičarske draži. Podmlađena ekipa Požarevca preživljava teške trenutke prikovana za dno tabele. Furiozna Tijana Filipović ponovo u svom elementu. Orsolya Vajda predvodila "golubice". Spartakove golmanke besposlene.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Požarevac, stadion "Mladi radnik". DATUM: 26.10.2019. od 13:00 h. SUDIJA: Stevanović Milica. ASISTENTI: Jovanović Marija i Koturović Sanja. DELEGAT: Obradović Dragoljub. VREME: sunčano

Rutinska pobeda

S

partak prvi gol postiže u drugoj minuti. Adamek ubacuje loptu do Stupar, a ova je skreće u mrežu. Četiri minuta kasnije bilo je jasno da mlade igračice Požarevca neće moći da se odupru takođe mladim, ali prekaljenim "golubicama". Dve precizne asistencije od strane Tijane Filipović, Krstina Tanasković rutinski kruniše golovima. Sledeća dva gola postiže Tijana Filipović, od kojih je gol koji je postignut kao poslednji u prvom poluvremenu potvrdio vanserijske kvalitete "sremskog Mesija", a na asistenciju Bake.

Šesti gol postiže Adamek na asistenciju Fiedler. Sedmi gol takođe postiže Adamek mudro lobujući Stojadinovićevu. Osmi gol postiže Filipović koja je prihvatila odbijenu loptu u petercu, majstorski se oslobodila dve igračice, a potom prevarila i golmanku i loptu rutinski smestila u mrežu. Poslednji gol na utakmici postiže Porterova na asistenciju Filipovićeve.