OCENE
- 6,5
- 7,0

ŽFK Spartak - ŽFK Crvena zvezda 1 : 0 (1:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 02.11.2019. od 14:00 h. SUDIJA: Jasmina Mickoska. ASISTENTI: Marija Đoković i Zorica Žujović. DELEGAT: Zoran Mitrović. VREME: Oblačno, povremeno kiša, 13.1°C

Golubice su uknjižile 3 dragocena boda. Rezultat jeste dobar, ali je igra ispod proseka. Domaća publika nezadovoljna prikazanom igrom. Crveno-bele bolje u završnici meča.

V

eć u prvoj minuti fudbalerke Spartaka imaju stopostotnu šansu i tada se činilo da će crveno-bele pretrpeti težak poraz u Subotici. Matićeva je loptu kao na tacni servirala u peterac, ali je Porterova promašila celu loptu. U osmoj minuta nova izgledna prilika, Tijana Filipović je šutirala, ali je Sara Cetinja bila na visini zadatka. Nova prilika u dvadesetoj minuti, Tijana Matić glavom šutira, ali se Cetinja nije dala iznenaditi. U 26. minuti ponovo stopostotna šansa koju je Baka prokockala lošim prijemom lopte. U 31. minuti Lukasova iz odlične pozicije šutira preko gola.
Nakon mnoštva propuštenih prilika Tijana Matić je uspela da postigne gol u 39. minuti. Kayla Adamek se probila po desnoj strani, centrirala loptu u peterac, Alina Baka je bila u izglednoj prilici, ali je loptu propustila do Matićeve koja loptu šalje u mrežu.

U drugom poluvremenu ista slika. Spartak ima veći posed lopte, stvara više izglednih prilika, ali mnogo se greši pa je završnica kao po pravilu unapred osuđena na propast. Golubice su prikazale nemaštovitu i jalovu igru koja ne priliči šampionskom timu.
Poslednjih dvadeset minuta pripalo je fudbalerkama Crvene zvezde. Igrale su jednostavno, brzo su osvajale teren, sve češće pretile golu Milice Kostić tako da je domaća publika s uzdahom olakšanja dočekala kraj susreta.