20 Sanja Sofronić
  • Nedeljko Čolić

Marija Rajić

ŽFK Zemun - ŽFK Spartak 0 : 4 (0:2)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Novi Beograd, stadion FК Bežanija. DATUM: 13. 11. 2019. od 12:00 h. SUDIJA: Milica Joksić. ASISTENTI: Zorica Žujović i Nevena Кorićanac. DELEGAT: Dragan Isailović. VREME: sunčano, vetrovito, 19,1°C

Devojke iz Zemuna nastavljaju sa svojim stilom igre, da se hrabro i bez prevelikih kalkulacija sportski i otvoreno nadmeću sa iskusnijim ekipama, pa i po cenu nepovoljnog skora.
Fudbalerke Zemuna zaslužuju pohvale za jedini gol koji je u Spartakovu mrežu, u 3. kolu domaćeg prvenstva, uspela smestiti Mina Čavić.

Mlade fudbalerke opravdale poverenje

I

dok fudbalerke Zemuna zaslužuju pohvale, to se ne bi moglo reći za glavnog sudiju meča. Nepotrebno je podelila 4 žuta kartona u utakmici koja je bila fer i korektna zbog navodnog kršenja pravila igre. Od toga su dva kartona podeljena zbog navodnog nesportskog ponašanja (prigovora) koje je sudija sama inicirala svojim pogrešnim odlukama i nepoznavanjem fudbalskih propisa. Spartak će video materijalom sa dve utakmice koje je sudila Milica Joksić, dokumentovati i tražiti njeno izuzeće sa utakmica Super lige.

Prvi gol Spartak postiže u 42. minuti kojem je prethodnio udarac sa ugla. Sara Pavlović izvodi korner, lopta se odbija u polje od buketa igrača dolazi do Haley Lukas koja lobujući golmanku postiže pogodak. Drugi i treći gol naizmenično postiže tandem Tijana Matić - Tijana Filipović, kratkim pasovima u protivničkom šesnaestercu. Četvrti gol, ujedno i najlepši, uz asistenciju Haley Lukas postiže rezervista Anastasija Ćirić. I pored male minutaže koju je dobijala u dosadašnjim utakmicama, Anastasija je pokazala kvalitete koji zaslužuju veću pozornost stručnog štaba.

Na današnjoj utakmici debitovala je najmlađa Spartakova "seniorka", petnaestogodišnja Marija Maja Rajić. Preporuku za prvi tim donele su njene izvanredne partije u mlađim kategorijama, kao i priznanje za najboljeg igrača na međunarodnom turniru u Splitu. Na svom prvom nastupu u seniorskoj konkurenciji Maja je ocenjena visokom ocenom.