✓ 8. Molly Fiedler
    13 Milana Golubović 63'
    19 Adrijana Derviši 63'
ŽFK Spartak - ŽFK Vojvodina 8 : 0 (3:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 23.11.2019. od 14:00 h. SUDIJA: Jelena Međedović. ASISTENTI: Bojana Šćepanović i Marijana Rajović. DELEGAT: Ilija Vukanović. VREME: sunčano, vetrovito i hladno

Golubice overile jesenju titulu. Vreme sunčano uz kišu golova. Prva desetka za "desetku". Start Anastasije Ćirić u startnoj postavi i odmah "zlatna golubica". Fudbalerkama sledi zasluženi odmor.

Spartak overio titulu jesenjeg prvaka

Z

ubato sunce nije privuklo veći broj gledalaca na stadion, ali oni najverniji su imali priliku da uživaju u majstorijama svojih ljubimica.
Fudbalerke Vojvodine su pružale solidan otpor sve do 27 minuta, a onda je usledila prva bravurozna akcija fudbalerki Spartaka.

Tijana Filipović petom prosleđuje loptu do Tijane Matić, a ova, takođe petom, loptu šalje do Sare Pavlović koja cilja u dalji ugao i postiže prvi gol. U 35. minutu Sara Pavlović izvodi slobodan udarac, odbijenu loptu majstorski prihvata Anastasija Ćirić, kratak okret, nišani i pogađa za 2:0. Pred sam kraj prvog poluvremena, u 43. minuti, Sara Pavlović izvodi korner, Violeta Slović šutira glavom, a Anđela Frajtović "overava" gol, produžavajući putanju lopte je do mreže.

U drugom poluvremenu "golubice" se često poigravaju loptom koristeći svoju izrazitu terensku dominaciju, a sve na radost domaćih navijača. Fudbalske majstorije uglavnom izvode Brazilci, ali u mnoštvu uzbudljivih akcija publika je videla nekoliko mangupskih majstorija nesebične Tijane Filipović koja je uglavnom stvarala gol prilike svojim saigračicama. U 62. i 65. minuti Filipovićeva se i sama upisala u listu strelaca. Prvi gol je usledio nakon što je primila loptu u petercu, velemajstorski se oslobodila dve čuvarke, prevarila i golmanku, a onda loptu poslala u mrežu. Za drugi gol asistirala je Taylor Porter nabacujući loptu sa desne strane. Filipovićeva visoko skače, ali pomalo neočekivano loptu atraktivno petom šalje u mrežu.

Anastasija Ćirić je danas prvi put nastupila kao starter. Sa tri postignuta gola i demonstracijom zavidnog fudbalskog potencijala, može se očekivati da će u prolećnom nastavku izboriti stalno mesto u prvoj postavi.

Jesenji deo prvenstva je završen. Fudbalerke odlaze na zasluženi odmor.