16 Milica Šarić 22'
    20 Marija Rajić 80'
ŽFK Spartak - ŽFK Mašinac 6 : 0 (3:0)

Кery Zerfoss i Milijana Pavlović

U fer i korektnoj igri Subotičanke su prikazale zreliju i efikasniju igru i zasluženo slavile pobedu ubedljivim rezultatom. Prvi gol postigla je Кery Zerfoss, Alina Baka i Živana Stupar dale su po dva gola i jedan Milica Šarić.

Pirova pobeda

V

eć u trećoj minuti "golubice" su stekle gol prednosti. Tijana Filipović je izvela korner sa desne strane, stvorila se velika gužva pred golom Mašinca, a najsnalažljivija je bila Amerikanka Кerri Zerfoss koja je iz neposredne blizine loptu poslala u mrežu. Deset minuta kasnije ista igračica je bila u situaciji 1 na 1, ali pokušaj da lobuje golmanku nije bio uspešan.
U 25. minuti Alina Baka povisuje rezultat na 2:0. Šutirala je iskosa sa desne strane sa oko 18 metara i pogodila dalji ugao. U 39. minuti akcija Milice Šarić krunisana je trećim golom u korist Spartaka, uz maestralnu asistenciju Tijane Filipović.

U 50. minuti Živana Stupar je imala idealnu priliku da povisi rezultat, ali se u situaciji 1 na 1 nije najbolje snašla.U 58. minuti Alina Baka povisuje rezultat na 4:0 uz asistenciju Tijane Filipović. U 64. minuti rezultat je 5:0, a samo 8 minuta kasnije već je 6:0. Oba gola postigla je Živana Stupar. Prvi na asistenciju Tijane Filipović, a drugi na asistenciju Milice Šarić.
U 81. minuti lepu priliku je imala i mlada Milica Gaković, ali je njen pokušaj zaustavila golmanka Mašinca.

Ostali rezultati 15. kola (tabela ovde)
⚫ Vojvodina - Sloga 1:0
⚫ TSC - Kolubara 2:1
⚫ Crvena zvezda - Požarevac 3:3
⚫ Zemun - Radnički 4:1

Sledeće 16. kolo "golubice" u Zemunu igraju protiv Sloge.

I pored odlične igre i ubedljive pobede stručni štab nije nije imao previše razloga za slavlje. U 22. minuti nakon naizgled bezazlenog kontakta Alice Кusi je zbog povrede morala da napusti igru. U 68. minuti iz igre je ispala Anđela Frajtović, a u 80. i Alina Baka. Njih dve su povređene bez kontakta.
Za sledeće kolo stručni štab neće moći da računa na ove tri igračice, što će biti dodatni problem i novi izazov.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 07.03.2021. od 18:00 h. SUDIJA: Jelena Međedović. ASISTENTI: Ivana Jovanović i Aleksandra Stojanac. DELEGAT: Goran Ilić. VREME: Vedro.