17 Anđela Marković 89'
    20 Marija Rajić 89'
Spartak - Crvena zvezda 7 : 0 (4:0)

Nemoguća misija: kako zaustaviti Tijanu Filipović

U utakmici 5. kola plej-ofa, u kojoj su Golubice na svom terenu igrale protiv Crvene zvezde, gošće iz Beograda nisu imale ni teoretsku šansu za povoljniji rezultat.

Silne šampionke

Glavni krivac, a šta bi drugo bilo, ponovo je bila briljantna igra Subotičanki i Tijane Filipović, kao najkorisnijeg pojedinca, koja je sama postigla 4 gola. Naravno, nijednog trenutka se ne sme umanjiti uloga svih igračica. Fudbal je kolektivni sport, a bez mudre taktike i sadejstva celog tima čak i najbolji pojedinac bi bio samo pokretna senka na terenu.

Gošće su se držale do 17. minuta, a tada je započela goleada Plavih golubica. Nakon prvog gola Tijane Filipović gol postiže odlična Živana Stupar u 20. minuti, a Filipovićeva do kraja poluvremena postiže još dva gola i to u 34. i 43. minuti.

Sa već ubedljivih 4:0 Boris Arsić se odlučuje da u svoj tim uvode nekoliko igračica sa klupe kako bi što bolje sačuvao svoj tim za predstojeću utakmicu polufinala Kupa. Izvlačenje parova za Kup je u sredu 19. maja, a u igri su osim Spartaka, Mašinac iz Niša, zemunska Sloga i Crvena zvezda, tako da nije isključena mogućnost da Spartak i Crvena zvezda odigraju još jednu utakmicu u tekućoj sezoni.

Na 5:0 rezultat povisuje Živana Stupar u 55. minuti, a Kerry Zerfoss podiže "lestvicu" na 6:0, u 63. minuti, i to samo dva minuta nakon ulaska u igru. Tačku na meč stavlja Tijana Filipović u 85. minuti.

NAJBOLJA OCENA:
  • Tijana Filipović

Tijana Filipović: "Izvini Jovana, ovo se ne brani"

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 16.05.2021. od 17:00 h. SUDIJA: Mima Stanković. ASISTENTI: Ćirković Andrijana i Aleksandra Кostić. DELEGAT: Dušan Milić.