15 Vanesa Stoycheva 80'
    18 Mariela Nedeva 89'
  • Silviya Radoyska

NSA Sofia - Spartak Subotica 0 : 7 (0:3)

Nacionalni stadion "Vasil Levski" na kojem su se događala značajna sportska takmičenja i obarali svetski rekordi, ugostio je fudbalerke Spartaka. Organizacije utakmice je bila na izuzetno visokom nivou što ne treba da čudi jer je organizaciju sproveo BFS (Bugarski fudbalski savez). Nedostajala je samo publika da utisak bude vrhunski.

Nokaut u prvom poluvremenu druge runde

P

očetni udarac pripao je Spartaku kao i prvi atak prema golu domaće ekipe. U 9. minuti prilikom jednog obećavajućeg napada Alina Baka je oborena u kaznenom prostoru. Austrijska deliteljica pravde Marina Aufschnaiter se nije dvoumila da pokaže na belu tačku. Siguran egzikutor je Violeta Slović. Spartak je poveo sa 0:1.
U 19. minuti Alina Baka prodire o desnoj stani, šalje poprečnu loptu koju Kejl Dejvis lukavo propušta, a Tijana Filipović je šalje u nebranjenu mrežu za 0:2. U 30 minuti domaći tim je u izglednoj prilici da smanji rezultat, ali požrtvovana Milica Kostić nije dozvolila iznenađenje pri čemu je u kontaktu sa Leonorom Zelovom izvukla deblji kraj, ali bez ozbiljnijih posledica. U 34. minuti Alina Baka i Kejl Dejvis uz prelepu kombinaciju stvaraju izglednu priliku ali je šut Dejvisove završio u naručju bugarske golmanke.
Rezultat na 0:3 povisuje Tijana Matić na asistenciju Tijane Filipović u 42. minuti. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor

"Jedanaest meseci smo uprava kluba i ja pripremali sve što je u našoj moći da igračice Spartaka dođu u priliku da igraju najznačajnije klupske utakmice u Evropi. Sada je pred njima samo 90 minuta da dokažu da naš trud nije bio uzaludan." - rekao je predsednik kluba Zoran Arsić pre početka utakmice.

Dugo poluvreme je nastavljeno u dominaciji Spartkovih igračica. U 53. minuti akcija Matić - Filipović završila se samo prelepim šutom pod prečku od strane Tijane Matić. Golmanka je uspela da loptu prebaci iznad prečke u korner. Alina Baka pravi prodor po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor i upućuje korisnu loptu u peterac. Loptu prihvata Anastasija Ćirić i manirom vrsnog strelca je šalje u mrežu za 0:4. Obruč oko gola bugarskih šampionki sve jače se steže. U 72. minuti nakon kombinacije Baka - Filipović, Tijana Matić poentira za 0:5. Samo dva minuta kasnije rezultat je 0:6. Tijana Filipović je asistirala, a Alina Baka je postigla šesti gol. Tačku na meč u 90+3 minutu postavila je izvanredna Tijana Matić.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Bugarska, Sofija, Nacionalni stadion "Vasil Levski". DATUM: sreda 18.11.2020. od 13:00 časova. SUDIJA: Marina Aufschnaiter (AUT). ASISTENTI: Sara Telek, Biljana Iskin, Maria Ennsgraber (AUT). VREME: Oblačno bez padavina 10°

• Violeta Slović, 9. minut (KU)
  • Tijana Filipović, 19. minut
  • Tijana Matić, 30., 72.i 90+3 minuti
  • Anastasija Ćirić, 69. minut
  • Alina Baka, 74. minut

Žreb 1/16 finala (Top 32) obaviće se u utorak 24. novembra od 12:00 časova u evropskoj kući fudbala u Nionu. Izvučeni parovi će međusobno odigrati utakmice 9/10 i 15/16 decembra 2020. godine, jednom kao domaćini i jednom kao gosti.