20 Pia-Sophie Wolter 76'
    30 Lisanne Gräwe
  • Stephan Lerch

VfL Wolfsburg - ŽFK Spartak 2 : 0 (0:0)

Drugi susret Spartaka i Volfsburga u tekućoj sezoni Lige šampiona, praktično je bio puka formalnost pošto su domaće igračice imale prednost od 5 golova iz prve utakmice. Malo je verovatno bilo da se očekuje zanimljiva utakmica, ali je utakmica bila upravo takva. Jedna od najboljih utakmica Spartaka u kalendarskoj godini...

O igri "golubica" samo u superlativu

H

rabro su "golubice" ušle u meč, bez namere da igraju podređenu ulogu i da se brane, pa su čak tri puta u prvih dvadesetak minuta uspele da ozbiljno priprete golu domaćih igračica. Može se reći da su tokom prvog poluvremena bile ravnopravne sa neospornim favoritom meča, o čemu svedoči i nerešeni rezultat od 0:0.

Na početku drugog poluvremena Stephan Lerch je prinuđen da popravi odnos snaga na terenu uvodeći u igru sveže igračice. U 66. minuti se posrećilo Fridolini Rolfo da iz neposredne blizine skrene loptu u mrežu za 1:0. Na 2:0 povisila je Shanice Van de Sanden koja je prihvatila odbijenu loptu i poslala je u nebranjenu mrežu.
Zadnjih dvadesetak minuta, sa 5 odmornih igračica uvedenih sa klupe, Volfsburg je preuzeo totalnu ofanzivu i dominaciju nad terenom. Vredno je spomenuti da u 84. minuti Lena Goessling nije uspela da savlada Milicu Kostić ni iz drugog pokušaja izvodeći kazneni udarac sa bele tačke.

NAJISTAKNUTIJA IGRAČICA:

• Milica Kostić

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Nemačka, Volfsburg, AOK stadion. DATUM: 16.12.2020. od 18:00 časova. SUDIJA: Petra Pavlikova (SVK). ASISTENTI: Maria Sukenikova, Miroslava Pastoreková i Zuzana Valentová (SVK).

• 1:0 Fridolina Rolfo (66')
  • 2:0 Shanice Van de Sanden (73')