• 15 Marija Rajić
  • 16 Milica Šarić 73'
  • 19 Georgina Pataki
ŽFK Spartak - Peamount United FC 5 : 2 (3:0)

Obistinile su se procene stručnog štaba da će Irkinje biti snažna, ali ne i nepremostiva prepreka. Ubedljivom pobedom od 5:2 nad prvakinjama Irske, Golubice su stvorile priliku da igraju u finalu i da iz 9. kvalifikacione grupe izađu kao pobednice. Naravno, pre toga moraju da budu bolje i od šampionki Holandije. A to neće biti nimalo lako. Holanđanke igraju na domaćem terenu, a u prvoj utakmici su pokazale visok kvalitet. Deklasirale su prvakinje Gruzije sa 9:0. Utakmica protiv Holanđanki igra se u subotu 21. avgusta od 19:00 časova.

Startna postava Spartaka

Dobar start Golubica

S

tatistika sa utakmice kaže da su Irkinje u prvom poluvremenu bile dominantnije u pogledu poseda lopte i broja napada, ali je Spartak na odmor otišao sa 3 gola prednosti. U nastavku igre posed lopte je prešao u korist Spartaka (53:47). Irkinje su i dalje više napadale, ali ih je zaustavljala efikasna odbrana Spartaka, pa su imale manje šuteva u okvir gola (8:5), što je na kraju rezultiralo sa manje postignutih golova (5:2).

Na terenu je slika za razliku od statistike izgledala drugačije. Stručni štab je taktički dobro pripremio ekipu i nije imao razloga da bude nezadovoljan igrom i učinkom svojih izabranica. Evo šta drugi pišu o utakmici.

Izveštaj sa utakmice:
Fudbal: "Golubice" slavile protiv prvaka Irske u polufinalu kvalifikacija za Ligu šampiona

NAJBOLJA OCENA:
  • Tijana Filipović

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Enshede (Holandija), sportski centar Dikman. DATUM: sreda 18.08.2021. od 12:00 h. SUDIJA: Ana Maria Alexandra Terteleac (ROU). ASISTENTI: Daniela Constantinescu (ROU), Nikol Šafránková (CZE) i Lucie Šulcová (CZE).