• 23 Lysanne Van Der Wal
  • 30 Fieke Elisabeth Kroese
  • Robert De Pauw
WFC Twente - ŽFK Spartak 5 : 3 (0:1)

U roku od samo 6 minuta Golubice sebi dozvoljavaju luksuz da prima tri gola i umesto da prednost od 3 gola pretvore u rutinsku pobedu, igraju produžetke...

Od gotovog napravili veresiju

N

e hajeći previše što su Holanđanke na SP u Francuskoj 2019. godine igrale u finalu, od toga i par igračica Twentea, Golubice su od samog starta ofanzivno krenule na gol domaće ekipe. U 21. minuti Sandra Owusu postiže gol za Spartak i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. Tokom prvog poluvremena Spartak je bio dominantnija ekipa na terenu. Imao je veći posed lopte (49:51), izveo 10 obećavajućih napada koji su rezultirali šutom prema golu od kojih je čak 6 išlo u okvir gola.

U drugom poluvremenu Twente vrši tri zamene, kreće agresivnije ka Spartakovom golu, ali će se ubrzo pokazati da su se Holanđanke previše zaigrale i potcenile fudbalerke Srbije. U 68. minuti Sandra Owusu postiže drugi gol na asistenciju Anđele Frajtović. Pet minuta kasnije Tijana Filipović povisuje rezultat na 0:3.

A onda se dogodio neshvatljiv obrt. U roku od samo 6 minuta Golubice sebi dozvoljavaju luksuz da prima tri gola i umesto da sa tri gola prednosti utakmicu rutinski privedu kraju, prinuđene su da krenu ispočetka i da igraju produžetke.

U produžecima se dogodio ono što je bilo neminovno. Nemoćne da se suprotstave razigranim Holanđankama Golubice su pozobale četvrti, a potom i peti gol. Izlet u Evropi je završen, a idealna prilika je uludo upropaštena. Golubicama i stručnom štabu ostaje da zapakuju kofere i da se pognute glave vrate kući. Od gotovog su napravili veresiju ...

Pobednici prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona, u 11 kvalifikacionih grupa, među njima i Twente, stekli su pravo da učestvuju u drugoj rundi. Već tokom sutrašnjeg dana će se obaviti izvlačenje parova za drugu rundu. Izvučeni parovi će međusobno odigrati dve utakmice, a prolaz u Ligu šampiona će imati ekipa sa boljim zbirnim skorom. Utakmice druge runde se igraju 31. avgusta/1. septembra i 8./9. septembra.

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Enshede (Holandija), sportski centar Dikman.DATUM: subota 21. 08. 2021. od 19:00 h.SUDIJA: Lucie Šulcová (CZE). ASISTENTI: Nikol Šafránková (CZE), Betül Nur Yilmaz (TUR) i Cansu Tryak (TUR). VREME: Oblačno, 23°C..